Varilrix

Varilrix

vakcína proti planým neštovicím

registrační číslo/EU: 59/336/02-C
registrační číslo SR/EU: ---
výrobce: GlaxoSmithKline Biologicals S.A., rue de l'Institut 89, 1330 Rixensart, Belgie.
držitel registračního rozhodnutí: GlaxoSmithKline Biologicals S.A., rue de l'Institut 89, 1330 Rixensart, Belgie.

složení přípravku:
účinné látky: Každá dávka obsahuje nejméně 2000 PFU jednotek léčivé látky, kterou jsou živé oslabené viry varicella zoster kmene Oka (Virus varicellae vivum attenuatum >= 10 na 3,3 PFU (plaque-forming units)).
pomocné látky:
Aminokyseliny, lidský séroalbumin, monohydrát laktózy, mannitol, sorbitol, neomyciniumsulfát, voda na injekci.

charakteristika:
Varilrix je vakcína proti planým neštovicím. Varilrix je dodáván jako prášek s rozpouštědlem k přípravě injekčního roztoku.

indikace:
Varilrix chrání před onemocněním planými neštovicemi. Působením vakcíny si tělo vytváří vlastní protilátky, které Vás chrání před touto nemocí.

kontraindikace:
Přípravek Varilrix Vám nesmí být aplikován, pokud máte podezření, že se u Vás po předchozím očkování projevily známky přecitlivělosti na jakoukoliv složku vakcíny.

upozornění:
Váš lékař má být informován o následujících skutečnostech: - že jste, nebo si myslíte, že byste mohla být těhotná; - že si myslíte, že se u Vás po předchozím očkování přípravkem Varilrix projevily známky přecitlivělosti na jakoukoliv složku vakcíny; - že se u Vás projevil některý z dále uvedených nežádoucích účinků; - že užíváte jiné léky nebo Vám v poslední době byla aplikována jakákoliv vakcína; - že kojíte.

nežádoucí účinky
Podobně jako po aplikaci jiných vakcín můžete v místě vpichu pociťovat bolest či jiné nepříjemné pocity, můžete pozorovat i zarudnutí či otok. Tyto místní reakce obvykle vymizí do několika dnů. Mezi jiné nežádoucí účinky, které se mohou objevit, patří kožní vyrážka nebo horečka. Pokud tyto nežádoucí účinky přetrvávají, nebo se stávají vážnými, informujte o tom lékaře nebo zdravotní sestru. Stejně jako u jiných injekčně podávaných vakcín existuje velice nízké riziko závažné alergické reakce. Ta se může projevit svědivou vyrážkou na rukou a nohou, otoky víček a obličeje či ztíženým dýcháním nebo polykáním. Obvykle se tyto reakce dostaví ještě před odchodem z ordinace, ale i v případě, že se projeví později, musíte neprodleně vyhledat lékařskou pomoc. Pokud se u Vás vyvinou v několika dnech po očkování jakékoli jiné nežádoucí účinky, informujte o jejich výskytu co nejdříve Vašeho lékaře.

interakce:
dávkování
Varilrix Vám bude podán subkutánně, každá dávka do jiného místa. Doporučenou dávku vakcíny, tj. 1 nebo 2 dávky po 0,5 ml v závislosti na věku, Vám bude aplikovat lékař nebo zdravotní sestra. Pokud Vám bude doporučeno podání 2 dávek, budou Vám aplikovány v intervalu 6-10 týdnů. Je důležité poslouchat rady Vašeho lékaře nebo zdravotní sestry, abyste podstoupili úplnou očkovací kúru. Pokud se zapomenete dostavit k lékaři ve stanoveném termínu, navštivte jej a poraďte se s ním o dalším postupu.

modifikovaná verze

Sdílet/Líbí se mi