Destinace a očkování

Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled destinací s informacemi, zda je do dané země očkování povinné, doporučené či zda volba očkování záleží na vlastním uvážení cestovatele. Doporučení se odvíjejí především od charakteru cesty, délky pobytu, frekvenci cest do exotiky a času před vlastním odjezdem.

Chci se nechat očkovat

Jakmile cestovatel vyjíždí za poznáním častěji, je obecně vhodné, aby byl očkován proti žloutence A nebo proti žloutence AB. U břišního tyfu zvažujeme destinaci i věk cestovatele (malé děti) a míru rizika. Očkování proti choleře je určitě vhodné pro delší pobyty ( několik měsíců ) do zemí, kde je její výskyt pravidelný nebo probíhající epidemie. Také je možné ji zvážit u osob, které velmi často trpí cestovatelskými průjmy.

destinace

Žlutou zimnici doporučujeme všem cestovatelům odjíždějícím do zemí, kde je potvrzení o aplikaci přímo vyžadováno při vstupu nebo cestovatel projíždí i více zemí s jejím výskytem. U osob nad 65 let věku vždy je třeba zvážit míru rizika v dané lokalitě s ohledem na zdravotní stav. Vzteklinu rozhodně nepodceňte, pokud jedete do míst, kde není dostupná zdravotní péče a riziko je v zemi velké.

Podrobnosti o konkrétních nemocech a vakcínách naleznete v sekci Nemoci a očkování.

V případě otázek s vámi rádi probereme veškeré podrobnosti či nejasnosti.

Rozpis očkování podle destinací 

Po kliknutí na tabulku níže se zobrazí všechny destinace.

tabulka destinace

Přehled všech destinací