Středisko očkování a cestovního lékařství

Středisko očkování a cestovního lékařství s.r.o. vzniklo jako jedna z prvních soukromých ambulancí zabývajících se cestovním lékařstvím v ČR. V dalších letech se společnost rozšířila o ambulance cestovní medicíny v Hradci Králové, Pardubicích,  Ústí nad Orlicí a v Praze 4 v Nuslích, v Praze 5 na Smíchově a v Praze 9 na Černém Mostě.

o nás

Proč nás před cestou navštívit?

  • Naše péče pokrývá komplexní dostupnou ochranu zdraví pro cestování do zahraničí
  • V oblasti cestovního očkování a lékařství se pohybujeme od roku 2006
  • Naši lékaři jsou se specializací v oboru epidemiologie
  • Máme procestováno přes 90 zemí světa a rádi se podělíme o cestovatelské zkušenosti

Kontakty na očkovací centra

Svěřte se do péče odborníků

V ordinacích se o klienty stará tým lékařů – odborníků v oboru epidemiologie, s dlouholetou praxí v očkování a cestovní medicíně. Pro naše lékaře epidemiology je prioritou vstřícnost vůči klientovi a snaha vytvořit i ve zdravotnickém zařízení příjemnou atmosféru a poskytnout odborné rady především cestovatelům do exotických zemí.

Využíváme lékařské i vlastní zkušenosti

Lékaři v oboru epidemiologie čerpají zkušenosti ze zahraničních cest po celém světě, především po Africe, Jižní a Střední Americe, Asii a dále i ze spolupráce s kolegy, specialisty doma i v zahraničí. Účastní se odborných kongresů a někteří se podíleli nebo podílí na tvorbě zdravotní politiky v oblasti očkování a ochrany veřejného zdraví v ČR, na přednáškové činnosti pro veřejnost i zdravotníky a publikační činnosti.

„Preventivní péče by měla být samozřejmostí pro každého z nás. Možnosti medicíny se stále rozvíjejí, proto můžeme účinně předejít nejen rovníkovým onemocněním, ale také chřipce, žloutence či klíšťové encefalitidě, která je pro naši zeměpisnou polohu aktuální.

Nezapomeňte před plánovanou cestou myslet na své zdraví. Díky očkování, odpovídajícímu přístupu a vhodně zvoleným cestovatelským doplňků předejdete naprosté většině zdravotních rizik. Užijete si své cestovatelské zážitky naplno a bezpečně.“

Alena Lukešová
Epidemiolog, cestovatelka a zakladatelka Střediska očkování a cestovního lékařství s.r.o.