Nemoci a očkování

Současná medicína postupuje mílovými kroky stále dopředu. Využijte proto všechny možnosti k ochraně svého zdraví. Prevence, to nejsou pouze pravidelné lékařské prohlídky, ale také respekt a odpovědný přístup k rizikům, která na člověka mohou číhat například v podobě žloutenky v hromadné dopravě, chřipky v zimních měsících nebo ve formě klíšťové encefalitidy na procházce v přírodě. Využijte očkování a chraňte své zdraví proti nemocem, bakteriím a virům.

nemoci a očkování

Cestovní očkování

Pokud vás lákají exotické země a cizí kraje, měli byste být v otázkách svého zdraví ještě obezřetnější. Především do rovníkových zemí Afriky a Jižní Ameriky jsou některé druhy očkování povinné.  Především se jedná o žlutou zimnici a toto očkování je pak vyžadováno při vstupu do země jako certifikát v Mezinárodním očkovacím průkazu, s aplikací vakcíny starší, než 10 dní. Někdy také může vznikat povinnost při tranferech u některých zemí. Velká část cestovního očkování je na bázi doporučení a vlastního uvážení. Díky svým bohatým zkušenostem však víme, že není radno tuto prevenci podcenit. Zjistěte si před cestou do zahraničí i další praktické rady na cesty.

Spolehněte se na individuální přístup

S očkováním, a především s tropickými nemocemi, bývá spojeno mnoho otazníků. Proto jsme pro vás připravili aktuální přehled, ve kterém naleznete nejdůležitější informace. V případě otázek vám rádi v očkovacích centrech sdělíme podrobnosti a zkonzultujeme individuální potřeby.

Chci se objednat